TO JE HLÍNA

Dne 24.dubna 8. a 9. ročník využil dekorování za vítězné práce v soutěži TO JE HLÍNA od nadačního fondu Modrá rybka a před vlastní akcí jsme navštívili muzejní komplex historické budovy Národního muzea v Praze. Nově přepracované expozice úzce korespondují s učivem 8. a 9. ročníku. Úroveň zpracování je opravdu vysoká, exponáty bohatě doplňují digitální projekce. Původně jsme šli jen na velrybu Plejtváka myšoka, druhého největšího živočicha na světě. Návštěvníci by si rozhodně neměli nechat ujít výstup pod střechu muzea a podívat se na Nové město z ptačí perspektivy. Ve Švandově divadle v Divadelním klubu převzali chlapci Jakub Vaněk a Jan Beránek ocenění za jejich keramické práce. Jakub byl vyhodnocen ve své kategorii na prvním místě a Jan dostal druhé místo a zvláštní cenu za originalitu. Věříme, že nám zážitky na tento výjimečný den zůstanou dlouho v paměti.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
Školní rok 25/26

Mikulášská nadílka

V pátek 5.12. nastal dlouho očekávaný den. Přišel Mikuláš, doprovázený andělem a čtyřmi čerty z řad žáků 8. a 9. třídy. Mladší žáčci recitovaly básně o zimě a svatém Mikuláši.

ČTĚTE VÍCE
Školní rok 25/26

Sázení stromů

13.11.2025 je dnem společné akce naší školy s organizací „SÁZÍME STROMY“ Slunce se prodíralo mlhou, chlad zalézal pod bundy. Došli jsme ke stadionu „Taverny“. Čekali na nás dvě zahradnice Lenka,

ČTĚTE VÍCE
Školní rok 25/26

Tři chasníci a čert

Duben je měsícem, kdy se rádi vystavujeme slunci, plni očekávání, co nám jaro přinese. Občas ale zajdeme i do vnitřních prostor, protože jaro je vrtkavé. Tak i ve středu 8.

ČTĚTE VÍCE