Svátek Svatého Martina

V naší škole vedeme žáky k dodržování především českých tradic.

11.listopadu jsme si připomněli svátek Svatého Martina.

V hodinách českého jazyka jsme četli legendu o svatém Martinovi, připomněli jsme si jeho život i milosrdný čin.

Rádi jsme navštívili vítání svatého Martina na sedlčanském náměstí. Zúčastnili jsme se slavnostního průvodu, viděli pěkně napsanou scénku a prohlédli si kostel svatého Martina.

Děti měli radost i z martinského rohlíčku, který dostaly na konci slavnosti.

Děkujeme všem organizátorům za pěkně připravené martinské dopoledne.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
Školní rok 25/26

Buřtování

Sluníčko začalo jarně vykukovat a nás to vytáhlo na školní zahradu. Hrabali jsme listí, stříhali keře, přehazovali kompost a při té práci jsme dostali chuť na opečené buřty. První buřtování

ČTĚTE VÍCE
Školní rok 25/26

Pejsek posílá psaní

Ve čtvrtek 16.10. jsme ve škole přivítali vzácnou a neobvyklou návštěvu. Přišlo nás (samozřejmě se svojí majitelkou) navštívit štěňátko. Ale ne jen tak obyčejné! Z tohoto drobečka bude jednou vodící

ČTĚTE VÍCE
2024

VÁNOCE A JARMARK

Ve čtvrtek 19.prosince se v odpoledních hodinách konala tradiční Vánoční besídka pro rodiče a přátele školy. Všechny třídy si pod taktovkou učitelů i asistentů připravily pásma básniček i písniček. Jako

ČTĚTE VÍCE