Hornický domek Příbram

Úterý 9.12. bylo ve znamení výletu do Hornického domku v Příbrami.

Zde si děti mohly vyzkoušet výrobu perníčků tradiční metodou – vytlačováním do forem, barvení betlémských figurek, navlékání korálkových spirálek a vyrábění ořechových ozdob. Viděli také práci řezbáře a mohly lít olovo a nechat si věštit budoucnost.

Všem se výlet líbil, děti byly zaujaté různými druhy tvoření, každý si odnesl domů nějakou maličkost.

Všichni doufáme, že se do Hornického domku ještě někdy podíváme.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
2025

Konec modrý, všechno dobrý!

Závěrem školního roku jsme se rozloučili s deváťáky, které čekají nové zážitky, a cesty poznání na učilištích, z Natálky, Anežky a Martina se stanou zahradníci, z Tomáše bude zemědělec, z

ČTĚTE VÍCE
2025

Dobrodružná Častoboř

Naše škola strávila na Častoboři čtyři dny plné zážitků, smíchu a dobrodružství. Bojovala proti sobě čtyři družstva, tentokrát s názvy obojživelníků. Děti se zúčastnily sportovních i vědomostních soutěží, tradičního výletu

ČTĚTE VÍCE
Školní rok 25/26

Svátek Svatého Martina

V naší škole vedeme žáky k dodržování především českých tradic. 11.listopadu jsme si připomněli svátek Svatého Martina. V hodinách českého jazyka jsme četli legendu o svatém Martinovi, připomněli jsme si

ČTĚTE VÍCE