Tři chasníci a čert


Duben je měsícem, kdy se rádi vystavujeme slunci, plni očekávání, co nám jaro přinese. Občas ale zajdeme i do vnitřních prostor, protože jaro je vrtkavé. Tak i ve středu 8. dubna navštívili žáci naší školy loutkovou pohádku ,, Tři chasníci a čert“ sehranou herci a herečkami občanského sdružení Našlose. Děti byly seznámeny s historií loutkového divadla v Sedlčanech, s loutkami – marionetami. Dozvěděly se, jak dlouho trvá nastudování pohádky, kdo píše scénář. Zopakovaly si, jak se jmenují jednotlivé části divadla, kdo všechno se o divadlo stará a kolik lidí se na tvorbě představení podílí. Ve velmi příjemné atmosféře pak zhlédly krátkou pohádku. Představení se líbilo všem, dětem i dospělým. Ony totiž loutky, mají kouzelnou moc. Dávají lidi dohromady.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
Školní rok 25/26

Tři chasníci a čert

Duben je měsícem, kdy se rádi vystavujeme slunci, plni očekávání, co nám jaro přinese. Občas ale zajdeme i do vnitřních prostor, protože jaro je vrtkavé. Tak i ve středu 8.

ČTĚTE VÍCE
2024

SKANZEN VYSOKÝ CHLUMEC

Na naší škole byl 20.říjen ve znamení poznávacího výletu do skanzenu na Vysoký Chlumec. Žáci si s průvodkyní prohlédli jednotlivá stavení, viděli v akci mlýn i pilu na vodní pohon.

ČTĚTE VÍCE